Yeşilyayla Kesici Aletler Ltd. Şti. 1879 yılından beri, 6 kuşaktır, Bursa’da, bıçak ve kesici alet üretiminde faaliyet göstermekte olan bir aile şirketidir. Şirket 100’ün üzerinde çalışanı ve günlük 15.000 adet üretim kapasitesi ile 5000 m2 kapalı alanda üretim gerçekleştirmektedir.

Firmanın üretmiş olduğu başlıca ürünler Mutfak Bıçakları, Et Bıçakları, Şef Bıçakları, Bıçak Setleri’dir. Bu ürünlerin yanında gıda işleme makinelerinde kullanılan yüksek hassasiyetli bıçaklar ve bazı tarım aletleri de firma bünyesinde üretilmektedir. Yeşilyayla Kesici Aletler’in en büyük avantajı bıçak üretiminde gerçekleştirilmesi gereken tüm adımların aynı çatı altında yapılması ve sıkı bir şekilde kontrol edilebilmesidir. Firma hammaddeleri bünyesine alıp, bitmiş paketlenmiş ürün olarak müşterilerine sevk etmektedir.

Yeşilyayla Kesici Aletler firmasının PİRGE ve PRATİK olmak üzere iki temel markası bulunmaktadır. PİRGE profesyonel kullanıcı ve endüstriyel kullanıma uygun ürünler geliştirirken PRATİK ev kullanımına uygun ürünler üzerine yoğunlaşmıştır. Firmanın PİRGE ve PRATİK markalı ürünleri Türkiye’nin geneline dağılmakta ve başta Avrupa olmak üzere, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 50 ülkeye ihraç edilmektedir.

Firma: Yeşilyayla Kesici Aletler Madeni Eşya ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.

Adres: Eski Gemlik Yolu Yıldız Sk. No:50 Osmangazi / Bursa
Kuruluş Yılı: 1879

Markaları:
PİRGE
PRATİK

Dağıtım Kanalları: Süpermarketler, Endüstriyel Ekipman Toptancıları ve Züccaciyeler
Fiyat Segmenti: Orta ve Orta-Üst Sınıf
Uluslararası: Orta ve Batı Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 50 Ülkeye ihracat

Gösterilen sonuç sayısı: 14